Ztrácí kratom svou sílu? - MIND FUEL

Ztrácí kratom svou sílu?

Ano, ztrácí. Kratom je rostlina a jako každý živý organismus se časem přirozeně rozkládá. Pokud je však kratom správně sušen a uchován, může vydržet velmi dlouho. Je to stejné jako s kuchyňskými bylinkami. Mnoho lidí neví, že i jejich koření zakoupené v obchodě může ztratit svou chuť a sílu. To stejné se může stát i s kratomem. Starý kratom vám pravděpodobně nijak neublíží, ale nebude mít stejnou chuť ani požadované účinky. Kromě toho může být kratom ovlivněn chemickými účinky. Prolongované vystavení kyslíku může způsobit degradaci alkaloidu mitragyninu, který se v kratomu nachází a přeměnu na méně účinnou látku. Jak dlouho vydrží kratom? To záleží na různých faktorech:

- Odrůda kratomu, jak je kratom uchován (např. sušený prášek, kapalina nebo kapsle), teplota, světlo, vlhkost, typ kontejneru, ve kterém je kratom skladován, kde jste si kratom zakoupili a další.

Obecně platí, že sušený prášek z kratomu vydrží několik měsíců, pokud je uchován v optimálních podmínkách. Pokud použijete kratom po uplynutí doporučené doby trvanlivosti, pravděpodobně nezažijete maximální přínosy, které dělají používání kratomu tak populárním. Nepoužívejte kratom vystavený vlhkosti a plísni.

Jak nejlépe uchovat a skladovat svůj kratom? Sušený kratom uchovejte podobně jako jemné bylinky nebo čajové lístky:

Uchovejte kratom na chladném a suchém místě. Nedávejte kratom do mrazničky ani do lednice, protože to může způsobit vznik vlhkosti a podpořit plíseň. Uchovejte ho daleko od přímého UV světla. Skladujte kratom v uzavřeném kontejneru pro minimalizaci vniknutí kyslíku. Kupujte si svůj kratom od důvěryhodného dodavatele.

Mind Fuel je prodejce kvalitního kratomu. Klademe důraz na bezpečné skladování a přepravu, aby produkt dorazil k zákazníkovi v perfektním stavu. Od roku 2019 získáváme náš kratom od stejných důvěryhodných dodavatelů s kontrolou kvality a čistoty po celou dobu. Když si u Mind Fuel koupíte kratom, můžete si užít maximální přirozené přínosy této úžasné rostliny bez obav o jeho čerstvost.

Zpět na blog