MindFuel Kratom Pěstování

Jak se pěstuje a zpracovává Kratom?

Strom Kratomu je původní rostlina z jihovýchodní Asie, která roste v Indonésii, Thajsku, Myanmaru, Malajsii a Papui Nové Guineji. Nejlepším a nejstabilnějším zdrojem pro bezpečný logistický řetězec a vysokou kvalitu Kratomu je Indonésie. Existuje však mnoho dodavatelů, je proto klíčové prověřit je a najít vážné a hlavní hráče.

Podrobně se podíváme na proces výroby Kratomu na Borneu, v Indonésii. Skládá se ze 7 následujících kroků:

Pěstování/Divočina
Když je Kratom pěstován, stromy na plantáži na Borneu rostou v ekologicky šetrném a ochranném prostředí s bohatou půdou. Tropické podnebí a dokonalé počasí na západním Borneu zajistí, že listy obsahují správnou sadu látek. Nabízíme také divoce rostoucí Kratom z deštných pralesů, kde místní lidé a naši dodavatelé pečují o životní prostředí pro podporu vysoké kvality.

Sklizeň

Farmáři mají vysoké dovednosti a dlouhou zkušenost, protože jejich práce je klíčovým faktorem při produkci různých odrůd. Listy Kratomu farmáři sklízejí ručně, každý list pečlivě kontrolují, aby zajistili, že jsou ve správné zralosti - sklizeň v pravý čas je metodou pro zařazení do kategorií Bílý, Zelený nebo Červený žíl.

Mytí

Po mytí jsou listy sušeny jednotlivě, dokud není odstraněna veškerá špína. Farmáři suší listy v hygienicky kontrolovaném vnitřním prostoru.

Sušení

Sušení je klíčovým faktorem při určování barvy a kvality Kratomového prášku. Vnitřní sušení je podporováno větrákem v velkých tmavých skladovacích místnostech, aby listy nebyly vystaveny přímému slunečnímu svitu. Průmyslové větráky jsou používány k cirkulaci vzduchu a odvodu vlhkosti, jakmile listy schnou. Vnitřní sušení vyžaduje pečlivou pozornost k detailům a zaměření na hygienu - pokud není provedeno správně, může se vyvinout plíseň. Venkovní sušení zahrnuje rozložení listů v tenkých vrstvách a nechání je na milost a nemilost přírodních podmínek po dobu 1-3 dní. Sluneční svit zabíjí plíseň a obvykle jde o čistší a jednodušší sušící proces (ale ne vždy). Podmínky počasí musí být monitorovány, a listy musí být pravidelně míchány pro konzistentní expozici slunečnímu svitu.


Fermentace
Namísto okamžitého odeslání k sušení budou některé čerstvě sklizené listy Kratomu baleny do pytlů z hrubé látky a nechány fermentovat v tmavém vnitřním prostředí. Fermentace se častěji používá u červených listů Kratomu, ale jakákoli žílka může být kandidátem na tento postup. Tento krok upravuje biomolekulární složení listu Kratomu, což mění sadu a profil vlastností a látek. Fermentace doslova mění hustotu a poměry přírodně se vyskytujících fytochemikálií nalezených v rostlině Kratomu. Ale protože fermentační krok vyžaduje více času a úsilí na manipulaci, fermentované odrůdy Kratomu jsou prodávány za vyšší ceny ve srovnání s nefermentovanými odrůdami Kratomu. Fermentace listů Kratomu obvykle trvá mezi 24 a 72 hodinami. Po uplynutí této doby jsou fermentované listy nechány usušit vnitřně nebo venku, v závislosti na preferencích výrobce.

Mletí
Když jsou listy usušeny, jsou v továrně rozdrceny a zemlety na jemný prášek v strojích. Zde se používá UV sterilizátor (našimi dodavateli), aby se zabránilo kontaminaci mikroorganismy. Máme však dohodu s našimi dodavateli, že listy budou mlety až poté, co obdržíme novou objednávku od nás - to je pro zajištění kvality a čerstvosti.

Laboratorní testování
Poté je jemný prášek testován, aby se zajistilo, že obsahuje správný chemický profil pro dobrou kvalitu a že je bezpečný před Salmonelou, E. Coli a kvasinkami a plísněmi. 

Balení
Po ověření třetí stranou je prášek balen s pečlivostí o hygienu, než je odeslán k nám. Balení probíhá procesem s vakuovým vzduchem, aby se zajistilo, že kvalita a barva produktu zůstanou stejné po delší dob

    MindFuel – Kratom v CZ s rychlým doručením

    MindFuel posouvá kvalitu a serióznost na novou úroveň. Naším cílem je, aby každý zákazník získal zpět každou utracenou korunu ve formě hodnoty a překonal očekávání zákazníka. Chcete koupit Kratom v CZ? Můžete se cítit bezpečně a jistě při nákupu Kratomu od nás.

    Podívejte se na naši nabídku Kratomu Zde

    Zpět na blog